Możliwość komentowania Powodzenie ludzi ustanawiających prawa została wyłączona

Obecna kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakże nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie sporo bogatych krajów. Nadal UE jest federacją szalenie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I choć ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć naturalnie nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże bardzo dużym minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem dotyczące wielkiego bezrobocia, a w szczególności wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy? Trudno jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.